Займатися спортом

Психологічна рівновага

*“Доступ до інформації, що знаходиться на сайті дозволено виключно медичним та фармацевтичним працівникам”
PDF Друк e-mail

25 березня 2014 р. в м. Полтава відбудеться тренінг-програма для лікарів «Хронічні захворювання: профілактика та контроль». Запрошуємо безкоштовно відвідати наш захід, а також отримати талон на БЕЗКОШТОВНЕ визначення розгорнутої ліпідограми від лабораторії «Сінево».

 

Місце проведення: Полтавський академічний обласний театр ляльок

Адреса: вул. Пушкіна, 32, м. Полтава

 
Конференція "Хронічні захворювання: профілактика та контроль", м. Рівне PDF Друк e-mail

4 грудня 2013 року відбулась Тренінг-програма для лікарів "ХРОНІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ: профілактика    та  контроль"  в м.Рівне, яка проходила в Залі камерної та органної музики. В науковій частині програми   учасники   мали  можливіть  прослухати  доповіді  провідних науковців України.
Також кожен учасник мав можливість виміряти індивідуальний серцево-судинний ризик за модифікованою шкалою SCORE під час конференції і отримати талон на БЕЗКОШТОВНЕ визначення розгорнутої ліпідограми в лабораторії «Сінево».
По   закінченню   наукової   програми   слухачі  мали  можливість
насолодитись     виступом    Академічного    камерного   оркестру
Рівненської обласної філармонії  під керівництвом Сергія Хоровця.

 

Детальніше...
 
"Кабінети людей літнього віку" запрацювали в кількох столичних аптеках. PDF Друк e-mail

              За сприяння Асоціації превентивной та антиейджинг медицини в столичних аптеках запрацював "Кабінети людей літнього віку". Тепер, щоб перевірити тиск, пульс чи отримати пораду медиків - не обов'язково вистоювати чергу в поліклініці. Достатньо запримітити позначку "60 плюс Кардіо" в аптечній вітрині й завітати на безкоштовну консультацію.

http://1tv.com.ua/uk/news/2013/11/22/49454

Найближчим часом такі спеціальні кабінети відкриються в Харкові, Донецьку, Полтаві, Одесі, Львові.

 
Соціальний проект 60+кардио PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Вівторок, 02 жовтня 2012, 09:45

Сьогодні часто на різних рівнях – медичному, громадському і навіть політичному наводяться статистичні дані щодо поширеності в Україні серцево-судинних захворювань (ССЗ). І дані, на жаль, невтішні. Ці захворювання утримують впевнене лідерство серед причин смертності у світі та в Україні зокрема. Більшість кардіологічних пацієнтів – літні люди. Саме ця категорія хворих потребує особливої уваги при плануванні заходів профілактики, діагностики та лікування ССЗ.

 

Ситуація в Україні на сьогодні є критичною, про що свідчать факти:

            Смертність від ССЗ становить 963,4 особи на 100 000 населення (дані за 2011 рік)

            За даними 2012 року в Україні налічується 13,757 млн пенсіонерів, серед яких поширеність артеріальної гіпертензії досягає 80 %

            Поширеність гіпертонічної хвороби – 32 154 особи на 100 000 населення (дані за 2010 рік)

            Поширеність інфаркту міокарда – 50 004 випадки на рік (дані за 2010 рік)

            Поширеність інсульту – 106 427 випадків на рік (дані 2010 рік)

 

З метою привернути увагу лікарів, пацієнтів, громадськості, держави до проблеми ССЗ та смертності серед пацієнтів похилого віку Всеукраїнська Асоціація превентивної та антиейджинг медицини за підтримки медичної громадськості започатковує Всеукраїнську соціальну ініціативу «60+ Кардіо». Заходи, заплановані в рамках ініціативи «60+ Кардіо», спрямовані на підвищення стандартів лікування літніх людей із ССЗ, забезпечення пацієнтів доступною та якісною медичною допомогою.

28 вересня, саме напередодні Міжнародного дня літніх людей*, який святкується в усьому світі 1 жовтня, в конференц-залі інформаційної агенції УНІАН відбудеться прес-конференція Всеукраїнської соціальної ініціативи
«60+ Кардіо».

План дій ініціативи «60+ Кардіо» передбачає інформування медичних працівників і насамперед громадськість про сучасні можливості діагностики та лікування захворювань серця і судин, вдосконалення післядипломного навчання лікарів у цьому напрямі, а також розробку і вдосконалення навчально-методичних та інформаційних матеріалів для медичних працівників та пацієнтів.

Підвищення якості і збільшення тривалості життя пацієнтів похилого віку з ССЗ можливі лише за умов об’єднання зусиль медичних працівників, громадських організацій, держави. Вплив на спосіб життя пацієнтів, а саме боротьба з палінням, достатня фізична активність та принципи здорового харчування – це обов’язкові умови профілактики та лікування ССЗ. Лише спільними активними діями можна виправити сумну статистику смертності, подолати соціально важливу проблему та забезпечити своєчасне, доступне та якісне медичне лікування.

 

* 14 грудня 1990 року Генеральна Асамблея ООН постановила вважати
1 жовтня Міжнародним днем літніх людей.

У Міжнародний день літніх людей ООН закликає уряд, приватний сектор, громадські організації та усіх людей планети зосередити увагу на створенні суспільства для всіх вікових категорій, як це передбачено в Мадридському плані дій з проблем старіння і відповідно до цілей у сфері розвитку, сформульованих у Декларації тисячоліття, а також більш масштабних глобальних цілей щодо розвитку.

Спільними зусиллями країни можуть і повинні забезпечити не тільки довшу тривалість життя, а й підвищення його якості та повноцінності.

 

Початок заходу: 28 вересня о 10.30

Місце проведення: прес-зала УНІАН, вул. Хрещатик, 4

Акредитація: Олена Єрмоленко, тел..: +38 (050) 312 92 74

                    Ганна Верещак, тел.: +38 (095) 871 17 87

 

 

Останнє оновлення на Вівторок, 02 жовтня 2012, 09:51
 
Соціальна програма «Міста здоров’я» PDF Друк e-mail

Осінь – традиційно пора підведення підсумків, але іноді саме в цю пору трапляються і плідні починання. Так, 10 вересня на Контрактовій площі, в день фізичної культури та спорту стартувала соціальна програма «Міста здоров’я».

Дана подія проходила в рамках корпоративної відповідальності угорської фармацевтичної компанії «Ріхтер Гедеон». Організатором заходу виступила Всеукраїнська асоціація превентивної та антиейджинг медицини. Мета цієї соціальної програми – привернення уваги жителів міста до проблеми здорового способу життя, актуальності турботи та піклування за власним здоров’ям. Здоров’я, любов, турбота завжди були пріоритетними людськими цінностями, саме тому соціальна програма «Міста здоров’я» в день свого проведення зібрала велику кількість киян. Цікаво на майданчиках акції було всім – від наймолодших до літніх людей.

Всі учасники програми власною активністю заробляли бали, які завдяки компанії-спонсору були переконвертовані у 17 тисяч гривень і передані до Українського державного медично-соціального центру ветеранів війни. Формат «Міст здоров’я» – унікальний. В Україні ще не проводилося подібних соціальних програм, учасники яких, допомагаючи собі, – допомагають іншим.

Майданчик «Міста здоров’я» складався з п’яти різних зон активності. Кожен бажаючий міг відвідати зону оцінки стану здоров’я, в якій вимірювали артеріальний тиск, масу тіла, рівень вісцерального жиру. Після проходження вимірювань учасник міг звернутися за консультацією до фахівця – кардіолога, терапевта, невролога та гінеколога. За столами у лікарів завжди було людно. Кожен активіст програми прагнув скористатися нагодою і звернутися за допомогою до лікаря, адже в сучасному швидкому світі відвідати доктора, навіть за гострої потреби, – велика розкіш. Лікарі уважно вислуховували всіх пацієнтів, за потреби направляли їх до інших фахівців для надання більш серйозної допомоги.

В інформаційній зоні проводився майстер-клас з правил вимірювання артеріального тиску, демонструвався мультиплікаційний фільм – призер міжнародних конкурсів про жіноче здоров’я «Коли дівчинка стає дорослою…» та фільм про профілактику серцево-судинного ризику «Сім кроків до здорового серця». Зона була обладнана як лекційна зала, в якій можна було затишно та з користю провести час. Велика увага на майданчику «Міста здоров’я» приділялася проблемі остеопорозу: кожен з учасників програми при вході отримував експрес-тест на визначення ризику виникнення остеопорозу, після чого за необхідності можна було звернутися до лікаря.

В «Місті здоров’я» було цікаво навіть найменшим. Маленькі кияни, затамувавши погляд, дивилися виступ акторів лялькового театру, які демонстрували авторську постановку про здоровий спосіб життя. Біля ширми десятки усміхнених дітей аплодували та допомагали головному герою знайти вірне рішення. Поряд з лялькарями працював професійний гример, який в мить перетворював малечу на казкових звірів, метеликів і навіть леопардів. Так, соціальна програма «Міста здоров’я» стала справжнім святом для всієї родини. Поряд з площадкою учасники фотографувалися на згадку з великим білим ведмедем, всім роздавалися яскраві надувні кульки. Соціальна програма об'єднала небайдужих людей!

Територія «міста» не обмежувалася лише площадками з вимірюваннями, консультаціями та зоною лекцій. Інші учасники свята дня фізичної культури та спорту допомагали соціальній програмі. Так, на сусідніх майданчиках з різними видами спорту розташовувалися зони фізичної активності проекту.

Приємно, що підтримку соціальна програма отримала від перших осіб держави. На майданчик акції завітав олімпійський чемпіон Сергій Бубка, голова параолімпійського комітету Валерій Сушкевич. Офіційні гості обійшли всі зони активності, зробили фотографії на пам'ять, поспілкувалися з молоддю та висловили особливу подяку організаторам програми.

Після завершення акції була підрахована кількість її учасників. Майданчик «Міста здоров'я» відвідали 1576 осіб, які були активними в усіх зонах програми. Завдяки компанії «Ріхтер Гедеон» видані картки були переконвертовані у грошовий еквівалент та передані до Українського державного медично-соціального центру ветеранів війни.

За результатами проведення заходу «Міста здоров’я» можна з упевненістю стверджувати, що Україна має своїх меценатів серед простих жителів міста, які своєю небайдужістю довели: країна буде здорова, якщо буде здоровим кожен її житель!

 
Національна тренінг-програма «Школа превентивної та антиейджинг медицини» e-mail

Засідання, присвячене питанням антистаріння, збереженню і подовженню життя, запобіганню серцево-судинним захворюванням, складалося з трьох частин: «Серцево-судинний ризик під контролем», «Загальні питання медицини антистаріння», «Спеціальні питання антиейджингу». Ідея тренінгу полягає в тому, щоб кожен, кого зацікавив даний проект, набув нових навичок для подальшої роботи з пацієнтами. З доповідями виступили запрошені спеціалісти – кардіологи, терапевти, психіатри, акушер-гінекологи, ендокринологи і фахівці з естетичної медицини з різних регіонів України. Програма включала в себе цікаві обговорення, а також можливість участі у практикумі визначення власного серцевосудинного ризику. У приміщенні конференц-залу під час засідання працював кабінет вимірювання серцево-судинного ризику (ССР), і кожний учасник мав змогу перевірити свій рівень холестерину і глюкози у крові, визначити індекс маси тіла (ІМТ) і як результат – оцінити свій ССР.

 

Є речі, котрі здаються настільки очевидними, що на них мало хто звертає увагу. Адже, якщо замислитись, лікарі допомогають людині подолати уже існуючі хвороби, в той час як профілактика дозволила би зберегти здоров’я і не допустити погіршення якості життя. Статистика свідчить, що серед усіх причин смертності дорослого населення України частка серцево-судинних захворювань становить 60%. Зважаючи на цю загрозливу ситуацію, Асоціація превентивної та антиейджинг медицини виступила організатором соціальної програми «Серцево-судинний ризик під контролем». Її основна мета – пропагувати здоровий спосіб життя та змінити ставлення людей до свого здоров’я. Адже думати, що ти здоровий, і бути здоровою людиною – різні речі.

Соціальна програма «Серцево-судинний ризик під контролем» з успіхом проходить у різних регіонах України. Основні її учасники – лікарі та пацієнти. Саме між ними повинен відбуватись діалог щодо профілактики захворювань. Логіка проста: люди мають постійно чути з вуст лікаря, що показники нормального тиску повинні бути в межах 120/80–140/90, високий рівень холестерину та глюкози у крові може провокувати розвиток серцево-судинних захворювань. Це спонукатиме їх задуматися про стан здоров’я і прийняти рішення перевірити свій серцево-судинний ризик. В свою чергу, лікарі мають бути готові надати пацієнтам необхідну інформацію та допомогу. Реалізація програми «Серцево-судинний ризик під контролем» проводиться за розробленою схемою.

Лікарі відвідують спеціальні тренінги, де відпрацьовується проста, але надзвичайно ефективна система проведення діагностики та оцінювання серцево-судинних ризиків (практика показує, що саме під час таких тренінгів багато лікарів вперше дізнаються про те, що вони входять у групу ризику). Після діагностики, заповнюється спеціальна анкета, в котрій вказуються індивідуальні дані пацієнта – стать, вік, зріст, маса тіла, індекс маси тіла, спадковість, тютюнозалежність, артеріальний тиск, рівень глюкози та холестерину у крові. Враховуючи особисті дані та орієнтуючись на шкалу SCORE, оцінюється індивідуальний ступінь ризику. Для зручності та наочності шкала розроблена за принципом світлофора: зелений колір – низький ризик, жовтий – помірний, червоний – високий. Відповідно до цього коригуються подальші дії пацієнта та лікаря.

В кінці тренінг-програми лікарі-учасники отримують три сертифікати:

  • сертифікат учасника тренінг-програми;
  • сертифікат лікаря-експерта Всеукраїнської соціальної програми «Серцево-судинний ризик під контролем»;
  • сертифікат дійсного члена «Асоціації превентивної та антиейджинг медицини».

Протягом місяця здійснюється безкоштовне обстеження пацієнтів у профілактичних кабінетах соціальної програми та оцінка ризику розвитку серцево-судинних захворювань на майбутні 10 років. Крім цього, пацієнти отримують поради щодо профілактики серцево-судинних захворювань. Це так звані «7 кроків до здорового серця»:

  • не палити;
  • займатися фізичними вправами;
  • правильно харчуватися; 
  • щоденно споживати п’ять плодів фруктів чи овочів; 
  • підтримувати середню масу тіла; 
  • контролювати артеріальний тиск;
  • уникати розвитку цукрового діабету.

До  соціальної програми «Серцево-судинний ризик під контролем» можуть долучитися всі лікарі, які небайдужі до здоров’я нашої нації. У статусі лікаря-експерта з профілактики медичні спеціалісти зможуть підвищити обізнаність щодо попередження серцево-судинної патології та приймати участь у нових заходах Асоціації. Разом ми здатні подарувати собі та своїм дітям здорове життя та впевненість у майбутньому.

Є речі, котрі здаються настільки очевидними, що на них мало хто звертає увагу. Адже, якщо замислитись, лікарі допомогають людині подолати уже існуючі хвороби, в той час як профілактика дозволила би зберегти здоров’я і не допустити погіршення якості життя. Статистика свідчить, що серед усіх причин смертності дорослого населення України частка серцево-судинних захворювань становить 60%. Зважаючи на цю загрозливу ситуацію, Асоціація превентивної та антиейджинг медицини виступила організатором соціальної програми «Серцево-судинний ризик під контролем». Її основна мета – пропагувати здоровий спосіб життя та змінити ставлення людей до свого здоров’я. Адже думати, що ти здоровий, і бути здоровою людиною – різні речі.

Соціальна програма «Серцево-судинний ризик під контролем» з успіхом проходить у різних регіонах України. Основні її учасники – лікарі та пацієнти. Саме між ними повинен відбуватись діалог щодо профілактики захворювань. Логіка проста: люди мають постійно чути з вуст лікаря, що показники нормального тиску повинні бути в межах 120/80–140/90, високий рівень холестерину та глюкози у крові може провокувати розвиток серцево-судинних захворювань. Це спонукатиме їх задуматися про стан здоров’я і прийняти рішення перевірити свій серцево-судинний ризик. В свою чергу, лікарі мають бути готові надати пацієнтам необхідну інформацію та допомогу. Реалізація програми «Серцево-судинний ризик під контролем» проводиться за розробленою схемою.

Лікарі відвідують спеціальні тренінги, де відпрацьовується проста, але надзвичайно ефективна система проведення діагностики та оцінювання серцево-судинних ризиків (практика показує, що саме під час таких тренінгів багато лікарів вперше дізнаються про те, що вони входять у групу ризику). Після діагностики, заповнюється спеціальна анкета, в котрій вказуються індивідуальні дані пацієнта – стать, вік, зріст, маса тіла, індекс маси тіла, спадковість, тютюнозалежність, артеріальний тиск, рівень глюкози та холестерину у крові. Враховуючи особисті дані та орієнтуючись на шкалу SCORE, оцінюється індивідуальний ступінь ризику. Для зручності та наочності шкала розроблена за принципом світлофора: зелений колір – низький ризик, жовтий – помірний, червоний – високий. Відповідно до цього коригуються подальші дії пацієнта та лікаря.

В кінці тренінг-програми лікарі-учасники отримують три сертифікати:сертифікат учасника тренінг-програми;сертифікат лікаря-експерта Всеукраїнської соціальної програми «Серцево-судинний ризик під контролем»;сертифікат дійсного члена «Асоціації превентивної та антиейджинг медицини». 

Протягом місяця здійснюється безкоштовне обстеження пацієнтів у профілактичних кабінетах соціальної програми та оцінка ризику розвитку серцево-судинних захворювань на майбутні 10 років. Крім цього, пацієнти отримують поради щодо профілактики серцево-судинних захворювань. Це так звані «7 кроків до здорового серця»:не палити;займатися фізичними вправами;правильно харчуватися;щоденно споживати п’ять плодів фруктів чи овочів;підтримувати середню масу тіла;контролювати артеріальний тиск;уникати розвитку цукрового діабету. 

До  соціальної програми «Серцево-судинний ризик під контролем» можуть долучитися всі лікарі, які небайдужі до здоров’я нашої нації. У статусі лікаря-експерта з профілактики медичні спеціалісти зможуть підвищити обізнаність щодо попередження серцево-судинної патології та приймати участь у нових заходах Асоціації. Разом ми здатні подарувати собі та своїм дітям здорове життя та впевненість у майбутньому.