60 плюс Кардіо -

"Кабінети людей літнього віку" запрацювали в кількох столичних аптеках.

 За сприяння Асоціації превентивной та антиейджинг медицини в столичних аптеках запрацювали “Кабінети людей літнього віку”. Тепер, щоб перевірити тиск, пульс чи отримати пораду медиків – не обов’язково вистоювати чергу в поліклініці. Достатньо запримітити позначку “60 плюс Кардіо” в аптечній вітрині й завітати на безкоштовну консультацію.

http://1tv.com.ua/uk/news/2013/11/22/49454

Найближчим часом такі спеціальні кабінети відкриються в Харкові, Донецьку, Полтаві, Одесі, Львові.

Соціальний проект 60+кардіоPDFДрукe-mail
 
 

Сьогодні часто на різних рівнях – медичному, громадському і навіть політичному наводяться статистичні дані щодо поширеності в Україні серцево-судинних захворювань (ССЗ). І дані, на жаль, невтішні. Ці захворювання утримують впевнене лідерство серед причин смертності у світі та в Україні зокрема. Більшість кардіологічних пацієнтів – літні люди. Саме ця категорія хворих потребує особливої уваги при плануванні заходів профілактики, діагностики та лікування ССЗ.

 

Ситуація в Україні на сьогодні є критичною, про що свідчать факти:

            Смертність від ССЗ становить 963,4 особи на 100 000 населення (дані за 2011 рік)

            За даними 2012 року в Україні налічується 13,757 млн пенсіонерів, серед яких поширеність артеріальної гіпертензії досягає 80 %

            Поширеність гіпертонічної хвороби – 32 154 особи на 100 000 населення (дані за 2010 рік)

            Поширеність інфаркту міокарда – 50 004 випадки на рік (дані за 2010 рік)

            Поширеність інсульту – 106 427 випадків на рік (дані 2010 рік)

 

З метою привернути увагу лікарів, пацієнтів, громадськості, держави до проблеми ССЗ та смертності серед пацієнтів похилого віку Всеукраїнська Асоціація превентивної та антиейджинг медицини за підтримки медичної громадськості започатковує Всеукраїнську соціальну ініціативу «60+ Кардіо». Заходи, заплановані в рамках ініціативи «60+ Кардіо», спрямовані на підвищення стандартів лікування літніх людей із ССЗ, забезпечення пацієнтів доступною та якісною медичною допомогою.

28 вересня, саме напередодні Міжнародного дня літніх людей*, який святкується в усьому світі 1 жовтня, в конференц-залі інформаційної агенції УНІАН відбудеться прес-конференція Всеукраїнської соціальної ініціативи
«60+ Кардіо».

План дій ініціативи «60+ Кардіо» передбачає інформування медичних працівників і насамперед громадськість про сучасні можливості діагностики та лікування захворювань серця і судин, вдосконалення післядипломного навчання лікарів у цьому напрямі, а також розробку і вдосконалення навчально-методичних та інформаційних матеріалів для медичних працівників та пацієнтів.

Підвищення якості і збільшення тривалості життя пацієнтів похилого віку з ССЗ можливі лише за умов об’єднання зусиль медичних працівників, громадських організацій, держави. Вплив на спосіб життя пацієнтів, а саме боротьба з палінням, достатня фізична активність та принципи здорового харчування – це обов’язкові умови профілактики та лікування ССЗ. Лише спільними активними діями можна виправити сумну статистику смертності, подолати соціально важливу проблему та забезпечити своєчасне, доступне та якісне медичне лікування.

 

* 14 грудня 1990 року Генеральна Асамблея ООН постановила вважати
1 жовтня Міжнародним днем літніх людей.

У Міжнародний день літніх людей ООН закликає уряд, приватний сектор, громадські організації та усіх людей планети зосередити увагу на створенні суспільства для всіх вікових категорій, як це передбачено в Мадридському плані дій з проблем старіння і відповідно до цілей у сфері розвитку, сформульованих у Декларації тисячоліття, а також більш масштабних глобальних цілей щодо розвитку.

Спільними зусиллями країни можуть і повинні забезпечити не тільки довшу тривалість життя, а й підвищення його якості та повноцінності.

Місце проведення: прес-зала УНІАН, вул. Хрещатик, 4

Акредитація: Олена Єрмоленко, тел..: +38 (050) 312 92 74

                    Ганна Верещак, тел.: +38 (095) 871 17 87