Міста здоров’я -

Соціальна програма «Міста здоров’я»

Осінь – традиційно пора підведення підсумків, але іноді саме в цю пору трапляються і плідні починання. Так, 10 вересня на Контрактовій площі, в день фізичної культури та спорту стартувала соціальна програма «Міста здоров’я».

Дана подія проходила в рамках корпоративної відповідальності угорської фармацевтичної компанії «Ріхтер Гедеон». Організатором заходу виступила Всеукраїнська асоціація превентивної та антиейджинг медицини. Мета цієї соціальної програми – привернення уваги жителів міста до проблеми здорового способу життя, актуальності турботи та піклування за власним здоров’ям. Здоров’я, любов, турбота завжди були пріоритетними людськими цінностями, саме тому соціальна програма «Міста здоров’я» в день свого проведення зібрала велику кількість киян. Цікаво на майданчиках акції було всім – від наймолодших до літніх людей.

Всі учасники програми власною активністю заробляли бали, які завдяки компанії-спонсору були переконвертовані у 17 тисяч гривень і передані до Українського державного медично-соціального центру ветеранів війни. Формат «Міст здоров’я» – унікальний. В Україні ще не проводилося подібних соціальних програм, учасники яких, допомагаючи собі, – допомагають іншим.

Майданчик «Міста здоров’я» складався з п’яти різних зон активності. Кожен бажаючий міг відвідати зону оцінки стану здоров’я, в якій вимірювали артеріальний тиск, масу тіла, рівень вісцерального жиру. Після проходження вимірювань учасник міг звернутися за консультацією до фахівця – кардіолога, терапевта, невролога та гінеколога. За столами у лікарів завжди було людно. Кожен активіст програми прагнув скористатися нагодою і звернутися за допомогою до лікаря, адже в сучасному швидкому світі відвідати доктора, навіть за гострої потреби, – велика розкіш. Лікарі уважно вислуховували всіх пацієнтів, за потреби направляли їх до інших фахівців для надання більш серйозної допомоги.

В інформаційній зоні проводився майстер-клас з правил вимірювання артеріального тиску, демонструвався мультиплікаційний фільм – призер міжнародних конкурсів про жіноче здоров’я «Коли дівчинка стає дорослою…» та фільм про профілактику серцево-судинного ризику «Сім кроків до здорового серця». Зона була обладнана як лекційна зала, в якій можна було затишно та з користю провести час. Велика увага на майданчику «Міста здоров’я» приділялася проблемі остеопорозу: кожен з учасників програми при вході отримував експрес-тест на визначення ризику виникнення остеопорозу, після чого за необхідності можна було звернутися до лікаря.

В «Місті здоров’я» було цікаво навіть найменшим. Маленькі кияни, затамувавши погляд, дивилися виступ акторів лялькового театру, які демонстрували авторську постановку про здоровий спосіб життя. Біля ширми десятки усміхнених дітей аплодували та допомагали головному герою знайти вірне рішення. Поряд з лялькарями працював професійний гример, який в мить перетворював малечу на казкових звірів, метеликів і навіть леопардів. Так, соціальна програма «Міста здоров’я» стала справжнім святом для всієї родини. Поряд з площадкою учасники фотографувалися на згадку з великим білим ведмедем, всім роздавалися яскраві надувні кульки. Соціальна програма об’єднала небайдужих людей!

Територія «міста» не обмежувалася лише площадками з вимірюваннями, консультаціями та зоною лекцій. Інші учасники свята дня фізичної культури та спорту допомагали соціальній програмі. Так, на сусідніх майданчиках з різними видами спорту розташовувалися зони фізичної активності проекту.

Приємно, що підтримку соціальна програма отримала від перших осіб держави. На майданчик акції завітав олімпійський чемпіон Сергій Бубка, голова параолімпійського комітету Валерій Сушкевич. Офіційні гості обійшли всі зони активності, зробили фотографії на пам’ять, поспілкувалися з молоддю та висловили особливу подяку організаторам програми.

Після завершення акції була підрахована кількість її учасників. Майданчик «Міста здоров’я» відвідали 1576 осіб, які були активними в усіх зонах програми. Завдяки компанії «Ріхтер Гедеон» видані картки були переконвертовані у грошовий еквівалент та передані до Українського державного медично-соціального центру ветеранів війни.

За результатами проведення заходу «Міста здоров’я» можна з упевненістю стверджувати, що Україна має своїх меценатів серед простих жителів міста, які своєю небайдужістю довели: країна буде здорова, якщо буде здоровим кожен її житель!