ССР -
*“Доступ до інформації, що знаходиться на сайті дозволено виключно медичним та фармацевтичним працівникам”

Серцево-судинний ризик під контролем

25 березня 2014 р. в м. Полтава відбудеться тренінг-програма для лікарів
 «Хронічні захворювання: профілактика та контроль»
Запрошуємо безкоштовно відвідати наш захід, а також отримати талон на БЕЗКОШТОВНЕ визначення розгорнутої ліпідограми від лабораторії «Сінево».
Місце проведення: Полтавський академічний обласний театр ляльок
Адреса: вул. Пушкіна, 32, м. Полтава

Конференція "Хронічні захворювання:
профілактика та контроль", м. Рівне

4 грудня 2013 року відбулась Тренінг-програма для лікарів
 “ХРОНІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ: профілактика    та  контроль” 
в м.Рівне, яка проходила в Залі камерної та органної музики.
В науковій частині програми учасники мали  можливіть  прослухати  доповіді  провідних науковців України.
Також кожен учасник мав можливість виміряти індивідуальний серцево-судинний ризик за модифікованою шкалою SCORE під час конференції і отримати талон на БЕЗКОШТОВНЕ визначення розгорнутої ліпідограми в лабораторії «Сінево».
По   закінченню   наукової   програми   слухачі  мали  можливість насолодитись виступом Академічного    камерного   оркестру Рівненської обласної філармонії  під керівництвом Сергія Хоровця.

Конференція "Хронічні захворювання:
профілактика та контроль", м. Рівне

    За сприяння Асоціації превентивной та антиейджинг медицини в столичних аптеках запрацював “Кабінети людей літнього віку”
Тепер, щоб перевірити тиск, пульс чи отримати пораду медиків – не обов’язково вистоювати чергу в поліклініці.  Достатньо запримітити позначку “60 плюс Кардіо” в аптечній вітрині й завітати на безкоштовну консультацію.
http://1tv.com.ua/uk/news/2013/11/22/49454
Найближчим часом такі спеціальні кабінети відкриються в Харкові, Донецьку, Полтаві, Одесі, Львові.

Соціальний проект 60+кардио

Сьогодні часто на різних рівнях – медичному, громадському і навіть політичному наводяться статистичні дані щодо поширеності в Україні серцево-судинних захворювань (ССЗ). І дані, на жаль, невтішні. Ці захворювання утримують впевнене лідерство серед причин смертності у світі та в Україні зокрема. Більшість кардіологічних пацієнтів – літні люди. Саме ця категорія хворих потребує особливої уваги при плануванні заходів профілактики, діагностики та лікування ССЗ.
Ситуація в Україні на сьогодні є критичною, про що свідчать факти:
            Смертність від ССЗ становить 963,4 особи на 100 000 населення (дані за 2011 рік)
            За даними 2012 року в Україні налічується 13,757 млн пенсіонерів, серед яких поширеність артеріальної гіпертензії досягає 80 %
            Поширеність гіпертонічної хвороби – 32 154 особи на 100 000 населення (дані за 2010 рік)
            Поширеність інфаркту міокарда – 50 004 випадки на рік (дані за 2010 рік)
            Поширеність інсульту – 106 427 випадків на рік (дані 2010 рік)
З метою привернути увагу лікарів, пацієнтів, громадськості, держави до проблеми ССЗ та смертності серед пацієнтів похилого віку Всеукраїнська Асоціація превентивної та антиейджинг медицини за підтримки медичної громадськості започатковує Всеукраїнську соціальну ініціативу «60+ Кардіо». Заходи, заплановані в рамках ініціативи «60+ Кардіо», спрямовані на підвищення стандартів лікування літніх людей із ССЗ, забезпечення пацієнтів доступною та якісною медичною допомогою.
           28 вересня, саме напередодні Міжнародного дня літніх людей*, який святкується в усьому світі 1 жовтня, в конференц-залі інформаційної агенції УНІАН відбудеться прес-конференція Всеукраїнської соціальної ініціативи  «60+ Кардіо».
План дій ініціативи «60+ Кардіо» передбачає інформування медичних працівників і насамперед громадськість про сучасні можливості діагностики та лікування захворювань серця і судин, вдосконалення післядипломного навчання лікарів у цьому напрямі, а також розробку і вдосконалення навчально-методичних та інформаційних матеріалів для медичних працівників та пацієнтів.
Підвищення якості і збільшення тривалості життя пацієнтів похилого віку з ССЗ можливі лише за умов об’єднання зусиль медичних працівників, громадських організацій, держави. Вплив на спосіб життя пацієнтів, а саме боротьба з палінням, достатня фізична активність та принципи здорового харчування – це обов’язкові умови профілактики та лікування ССЗ. Лише спільними активними діями можна виправити сумну статистику смертності, подолати соціально важливу проблему та забезпечити своєчасне, доступне та якісне медичне лікування.

 

* 14 грудня 1990 року Генеральна Асамблея ООН постановила вважати
1 жовтня Міжнародним днем літніх людей.
У Міжнародний день літніх людей ООН закликає уряд, приватний сектор, громадські організації та усіх людей планети зосередити увагу на створенні суспільства для всіх вікових категорій, як це передбачено в Мадридському плані дій з проблем старіння і відповідно до цілей у сфері розвитку, сформульованих у Декларації тисячоліття, а також більш масштабних глобальних цілей щодо розвитку.
Спільними зусиллями країни можуть і повинні забезпечити не тільки довшу тривалість життя, а й підвищення його якості та повноцінності.       
 
Початок заходу: 28 вересня о 10.30
Місце проведення: прес-зала УНІАН, вул. Хрещатик, 4
Акредитація: Олена Єрмоленко, тел..: +38 (050) 312 92 74
Ганна Верещак, тел.: +38 (095) 871 17 87
    

Є речі, котрі здаються настільки очевидними, що на них мало хто звертає увагу. Адже, якщо замислитись, лікарі допомогають людині подолати уже існуючі хвороби, в той час як профілактика дозволила би зберегти здоров’я і не допустити погіршення якості життя. Статистика свідчить, що серед усіх причин смертності дорослого населення України частка серцево-судинних захворювань становить 60%. Зважаючи на цю загрозливу ситуацію, Асоціація превентивної та антиейджинг медицини виступила організатором соціальної програми «Серцево-судинний ризик під контролем». Її основна мета – пропагувати здоровий спосіб життя та змінити ставлення людей до свого здоров’я. Адже думати, що ти здоровий, і бути здоровою людиною – різні речі.
Соціальна програма «Серцево-судинний ризик під контролем» з успіхом проходить у різних регіонах України. Основні її учасники – лікарі та пацієнти. Саме між ними повинен відбуватись діалог щодо профілактики захворювань. Логіка проста: люди мають постійно чути з вуст лікаря, що показники нормального тиску повинні бути в межах 120/80–140/90, високий рівень холестерину та глюкози у крові може провокувати розвиток серцево-судинних захворювань. Це спонукатиме їх задуматися про стан здоров’я і прийняти рішення перевірити свій серцево-судинний ризик. В свою чергу, лікарі мають бути готові надати пацієнтам необхідну інформацію та допомогу. Реалізація програми «Серцево-судинний ризик під контролем» проводиться за розробленою схемою.
Лікарі відвідують спеціальні тренінги, де відпрацьовується проста, але надзвичайно ефективна система проведення діагностики та оцінювання серцево-судинних ризиків (практика показує, що саме під час таких тренінгів багато лікарів вперше дізнаються про те, що вони входять у групу ризику). Після діагностики, заповнюється спеціальна анкета, в котрій вказуються індивідуальні дані пацієнта – стать, вік, зріст, маса тіла, індекс маси тіла, спадковість, тютюнозалежність, артеріальний тиск, рівень глюкози та холестерину у крові. Враховуючи особисті дані та орієнтуючись на шкалу SCORE, оцінюється індивідуальний ступінь ризику. Для зручності та наочності шкала розроблена за принципом світлофора: зелений колір – низький ризик, жовтий – помірний, червоний – високий. Відповідно до цього коригуються подальші дії пацієнта та лікаря.
В кінці тренінг-програми лікарі-учасники отримують три сертифікати:
  • сертифікат учасника тренінг-програми;
  • сертифікат лікаря-експерта Всеукраїнської соціальної програми «Серцево-судинний ризик під контролем»;
  • сертифікат дійсного члена «Асоціації превентивної та антиейджинг медицини».
Протягом місяця здійснюється безкоштовне обстеження пацієнтів у профілактичних кабінетах соціальної програми та оцінка ризику розвитку серцево-судинних захворювань на майбутні 10 років. Крім цього, пацієнти отримують поради щодо профілактики серцево-судинних захворювань.
 Це так звані «7 кроків до здорового серця»:
  • не палити;
  • займатися фізичними вправами;
  • правильно харчуватися; 
  • щоденно споживати п’ять плодів фруктів чи овочів; 
  • підтримувати середню масу тіла; 
  • контролювати артеріальний тиск;
  • уникати розвитку цукрового діабету.
До  соціальної програми «Серцево-судинний ризик під контролем» можуть долучитися всі лікарі, які небайдужі до здоров’я нашої нації. У статусі лікаря-експерта з профілактики медичні спеціалісти зможуть підвищити обізнаність щодо попередження серцево-судинної патології та приймати участь у нових заходах Асоціації. Разом ми здатні подарувати собі та своїм дітям здорове життя та впевненість у майбутньому.
Є речі, котрі здаються настільки очевидними, що на них мало хто звертає увагу. Адже, якщо замислитись, лікарі допомогають людині подолати уже існуючі хвороби, в той час як профілактика дозволила би зберегти здоров’я і не допустити погіршення якості життя. Статистика свідчить, що серед усіх причин смертності дорослого населення України частка серцево-судинних захворювань становить 60%. Зважаючи на цю загрозливу ситуацію, Асоціація превентивної та антиейджинг медицини виступила організатором соціальної програми «Серцево-судинний ризик під контролем». Її основна мета – пропагувати здоровий спосіб життя та змінити ставлення людей до свого здоров’я. Адже думати, що ти здоровий, і бути здоровою людиною – різні речі.
Соціальна програма «Серцево-судинний ризик під контролем» з успіхом проходить у різних регіонах України. Основні її учасники – лікарі та пацієнти. Саме між ними повинен відбуватись діалог щодо профілактики захворювань. Логіка проста: люди мають постійно чути з вуст лікаря, що показники нормального тиску повинні бути в межах 120/80–140/90, високий рівень холестерину та глюкози у крові може провокувати розвиток серцево-судинних захворювань. Це спонукатиме їх задуматися про стан здоров’я і прийняти рішення перевірити свій серцево-судинний ризик. В свою чергу, лікарі мають бути готові надати пацієнтам необхідну інформацію та допомогу. Реалізація програми «Серцево-судинний ризик під контролем» проводиться за розробленою схемою.
Лікарі відвідують спеціальні тренінги, де відпрацьовується проста, але надзвичайно ефективна система проведення діагностики та оцінювання серцево-судинних ризиків (практика показує, що саме під час таких тренінгів багато лікарів вперше дізнаються про те, що вони входять у групу ризику). Після діагностики, заповнюється спеціальна анкета, в котрій вказуються індивідуальні дані пацієнта – стать, вік, зріст, маса тіла, індекс маси тіла, спадковість, тютюнозалежність, артеріальний тиск, рівень глюкози та холестерину у крові. Враховуючи особисті дані та орієнтуючись на шкалу SCORE, оцінюється індивідуальний ступінь ризику. Для зручності та наочності шкала розроблена за принципом світлофора: зелений колір – низький ризик, жовтий – помірний, червоний – високий. Відповідно до цього коригуються подальші дії пацієнта та лікаря.
В кінці тренінг-програми лікарі-учасники отримують три сертифікати:сертифікат учасника тренінг-програми;сертифікат лікаря-експерта Всеукраїнської соціальної програми «Серцево-судинний ризик під контролем»;сертифікат дійсного члена «Асоціації превентивної та антиейджинг медицини». 
Протягом місяця здійснюється безкоштовне обстеження пацієнтів у профілактичних кабінетах соціальної програми та оцінка ризику розвитку серцево-судинних захворювань на майбутні 10 років. Крім цього, пацієнти отримують поради щодо профілактики серцево-судинних захворювань. Це так звані «7 кроків до здорового серця»:не палити;займатися фізичними вправами;правильно харчуватися;щоденно споживати п’ять плодів фруктів чи овочів;підтримувати середню масу тіла;контролювати артеріальний тиск;уникати розвитку цукрового діабету. 
До  соціальної програми «Серцево-судинний ризик під контролем» можуть долучитися всі лікарі, які небайдужі до здоров’я нашої нації. У статусі лікаря-експерта з профілактики медичні спеціалісти зможуть підвищити обізнаність щодо попередження серцево-судинної патології та приймати участь у нових заходах Асоціації. Разом ми здатні подарувати собі та своїм дітям здорове життя та впевненість у майбутньому.