Рекомендации для пациентов -
*“Доступ до інформації, що знаходиться на сайті дозволено виключно медичним та фармацевтичним працівникам”

Рекомендації для пацієнтів 60+ кардіо

У 2012 році ВГО «Асоціація превентивної та антиейджинг медицини» за підтримки німецької фармацевтичної компанії «Sandoz» започаткувала Всеукраїнську соціальну ініціативу «60+кардіо». Лікарями Асоціації були розроблені буклети, призначені для людей похилого віку (від 60 років), які містили практичні поради із контролю та лікування хвороб: артеріальної гіпертензії, серцевої недостатності та інсульту. Буклети було розповсюджено у київських та харківських медичних закладах та серед аптек. Підчас соціальної ініціатив «Кабінети людей літнього віку» в аптеках, кожен хто пройшов обстеження отримував буклети у якості порадника.

Артеріальна гіпертензія

Буклет присвячений проблемам людей із Артеріальною гіпертензією містив покрокову інструкцію вимірювання артеріального тиску, рекомендації щодо медикаментозного та немедикаментозного лікування, а також статистичні данні захворюваності АГ в Україні. Буклет містить спеціальний щоденник, який пропонує власнику у разі виявлення артеріальної гіпертензії відстежувати показники та робити висновки щодо подальших векторів лікування. Продовженням буклету став міні-довідник «Гіпертензія: червона мітка», розроблений у співпраці із компанією «Sanofi-Aventis» та розповсюджений серед лікарів-кардіологів для подальшого надання пацієнтам. Довідник містив поради щодо контролю факторів ризику розвитку артеріальної гіпертензії, дієтичні поради для тих, хто має підвищений артеріальний тиск, а також щоденник обліку вимірювання артеріального тиску.

Інсульт

Рекомендаційний буклет «Інсульт» містить інформацію про різновиди та причина хвороби, а також профілактичні поради для її попередження. Надважливим є розділ у якому описані симптоми інсульту та інструкція як розпізнати інсульт якщо ти опинився поруч.

Серцева недостатність

Буклет «Серцева недостатність» інформує власника про причини та симптоми хвороби. Має розділи про те, чому важливо звернутись саме до лікаря,  а також про можливі варіанти лікування: медикаментозний, не медикаментозний та хірургічний. У разі діагностування серцевої недостатність, пацієнту необхідні певні зміни у способі життя, ці поради детально описані у розділі «Особливі правила життя», серед них: рекомендації щодо їстівного раціону, фізичних вправ, контролю над вживанням рідини та інші важливі поради.

Буклети «60+кардіо» та «Гіпертензія: червона мітка» доступні для скачування нижче: