Соціальні проекти -
*“Доступ до інформації, що знаходиться на сайті дозволено виключно медичним та фармацевтичним працівникам”

Хронічні захворювання: профілактика та контроль

25 березня 2014 р. у Полтаві відбулась спеціалізована тренінг програма для лікарів «Хронічні захворювання: профілактика та контроль». Задача спецкурсу – покращити якість життя пацієнтів з серцево судинними захворюваннями, а також інформувати лікарів щодо проблем та статистики ССЗ в Україні. Кожен учасник мав можливість безкоштовно отримати талон на визначення розгорнутої ліпідограми від лабораторії «Сінево».

60+кардіо

З метою привернути увагу лікарів, пацієнтів, громадськості та держави до проблеми людей із серцево судинними захворюваннями та смертності серед пацієнтів похилого віку Всеукраїнська Асоціація превентивної та антиейджинг медицини за підтримки медичної громадськості започатковує Всеукраїнську соціальну ініціативу «60+ Кардіо». Заходи, заплановані в рамках ініціативи спрямовані на підвищення стандартів лікування літніх людей із ССЗ, забезпечення пацієнтів доступною та якісною медичною допомогою. 

28 вересня 2012 р., саме напередодні Міжнародного дня літніх людей, який святкується в усьому світі 1 жовтня, в конференц-залі інформаційної агенції УНІАН відбулась прес-конференція Всеукраїнської соціальної ініціатив «60+ Кардіо».

На меті ініціативи інформування медичних працівників і насамперед громадськість про сучасні можливості діагностики та лікування захворювань серця і судин, вдосконалення післядипломного навчання лікарів у цьому напрямі, а також розробка і вдосконалення навчально-методичних та інформаційних матеріалів для медичних працівників та пацієнтів.

Кабінети для людей літнього віку в аптеках столиці

Іноді, людям похилого віку важко вистояти чергу у поліклініці. З метою зарадити проблемам літніх людей у рамках соціальної ініціативи “Кабінети людей літнього віку” за сприяння Асоціації превентивної та антиейджинг медицини у деяких столичних аптеках у 2012 – 2013 роках, працювали мобільні кабінети вимірювання, де кожна літня людина мала можливість перевірити тиск, пульс чи отримати пораду медиків. Позначка “60 плюс Кардіо” в аптечній вітрині позначала, що у цій аптеці можна завітати на безкоштовну консультацію.

Кабінет вимірювання для людей похилого віку у парку ім. Т. Г. Шевченка 15 травня 2013 р. 

Серцево-судинний ризик під контролем

Соціальна програма «Серцево-судинний ризик під контролем» охопила різні регіони України. Основні її учасники – лікарі та пацієнти. Саме між ними повинен відбуватись діалог щодо профілактики захворювань. Люди мають знати, що показники нормального тиску повинен бути у межах 120/80–140/90,  високий рівень холестерину та глюкози у крові може провокувати розвиток серцево-судинних захворювань. Позанормові показники спонукатимуть пацієнтів задуматись про стан власного здоров’я та прийняти рішення перевірити свій серцево-судинний ризик. В свою чергу, лікарі мають бути готові надати пацієнтам необхідну інформацію та допомогу.

Спеціалізована тренінг-програма «Серцево-судинний ризик під контролем» відпрацювала просту, але надзвичайно ефективну систему проведення діагностики та оцінювання серцево-судинних ризиків. Після діагностики, заповнюється спеціальна анкета, в котрій вказуються індивідуальні дані – стать, вік, зріст, маса тіла, індекс маси тіла, спадковість, тютюнозалежність, артеріальний тиск, рівень глюкози та холестерину у крові. Враховуючи особисті дані та орієнтуючись на шкалу SCORE, оцінюється індивідуальний ступінь ризику. Відповідно до цього коригуються подальші дії пацієнта та лікаря.

Протягом місяця пацієнт матиме можливість безкоштовно обстежитись у профілактичних кабінетах соціальної програми та оцінити ризик розвитку серцево-судинних захворювань на майбутні 10 років. До  соціальної програми «Серцево-судинний ризик під контролем» може долучитися кожен лікар, який небайдужий до здоров’я нашої нації. У статусі лікаря-експерта з профілактики медичні спеціалісти зможуть підвищити обізнаність щодо попередження серцево-судинної патології та приймати участь у нових заходах Асоціації. Разом ми здатні подарувати собі та своїм дітям здорове життя та впевненість у майбутньому.

Круглий стіл «Остеоартроз в Україні»

18 квітня 2011 р. у Києві за сприяння Асоціації проведено круглий стіл присвячений проблемам остеоартрозу в Україні. Остеоартроз є найбільш розповсюдженою формою ураження суглобів і однією із головних причини погіршення якості життя та непрацездатності серед людей літнього віку. Власною аналітикою поділились д.мед.н., професор, керівник центру ревматології Клінічної лікарні «Феофанія» Головач І. Ю. та д.мед.н., професор, керівник відділу клінічної фізіології та патології опорно-рухового апарату Інституту геронтології НАМН України В. В. Поворознюк.

Соціальна програма «Міста здоров’я»

 

Осінь – традиційно пора підведення підсумків, але іноді саме в цю пору трапляються і плідні починання.

10 вересня 2012 р. на Контрактовій площі, в день фізичної культури та спорту стартувала соціальна програма «Міста здоров’я».

Дана подія проходила в рамках корпоративної відповідальності угорської фармацевтичної компанії «Ріхтер Гедеон». Організатором заходу виступила Всеукраїнська асоціація превентивної та антиейджинг медицини. Мета цієї соціальної програми – привернення уваги жителів міста до проблеми здорового способу життя, актуальності турботи та піклування за власним здоров’ям.

Майданчик «Міста здоров’я» складався з п’яти різних зон активності. Кожен бажаючий міг відвідати зону оцінки стану здоров’я, в якій вимірювали артеріальний тиск, масу тіла, рівень вісцерального жиру. Після проходження вимірювань учасник міг звернутися за консультацією до фахівця – кардіолога, терапевта, невролога та гінеколога. За столами у лікарів завжди було людно. Лікарі уважно вислуховували всіх пацієнтів, за потреби направляли їх до інших фахівців для надання більш серйозної допомоги.

В інформаційній зоні проводився майстер-клас з правил вимірювання артеріального тиску, демонструвався мультиплікаційний фільм – призер міжнародних конкурсів про жіноче здоров’я «Коли дівчинка стає дорослою…» та фільм про профілактику серцево-судинного ризику «Сім кроків до здорового серця». Зона була обладнана як лекційна зала, в якій можна було затишно та з користю провести час. Велика увага на майданчику «Міста здоров’я» приділялася проблемі остеопорозу: кожен з учасників програми при вході отримував експрес-тест на визначення ризику виникнення остеопорозу, після чого за необхідності можна було звернутися до лікаря.

Територія «міста» не обмежувалася лише площадками з вимірюваннями, консультаціями та зоною лекцій. На сусідніх майданчиках розташовувались зони фізичної активності із різними видами спорту.

Всі учасники програми власною активністю заробляли бали, які завдяки компанії-спонсору були переконвертовані у 17 тисяч гривень і передані до Українського державного медично-соціального центру ветеранів війни. Формат «Міст здоров’я» – унікальний. В Україні ще не проводилося подібних соціальних програм, учасники яких, допомагаючи собі, – допомагають іншим.

 

Приємно, що підтримку соціальна програма отримала від перших осіб держави. На майданчик акції завітав олімпійський чемпіон Сергій Бубка, голова параолімпійського комітету Валерій Сушкевич. Офіційні гості обійшли всі зони активності, зробили фотографії на пам’ять, поспілкувалися з молоддю та висловили особливу подяку організаторам програми.

Після завершення акції була підрахована кількість її учасників. Майданчик «Міста здоров’я» відвідали 1576 осіб, які були активними в усіх зонах програми.

За результатами проведення заходу «Міста здоров’я» можна з упевненістю стверджувати, що Україна має своїх меценатів серед простих жителів міста, які своєю небайдужістю довели: країна буде здорова, якщо буде здоровим кожен її житель!